Bezpłatne porady prawne

Porady prawne to projekt trwający od 2009 r., pozwalający poznać długotrwałe problemy, z jakimi zmagają się osoby żyjące w ubóstwie. Do takich problemów należą:

  • Brak poszanowania dla praw osób ubogich ze strony administracji oraz pomocy społecznej; nieuznawanie osób ubogich jako pełnowartościowych obywateli.
  • Problemy mieszkaniowe: eksmisje z powodu zadłużeń oraz zamieszkiwania bez tytułu prawnego, brak polityki mieszkaniowej m. st. Warszawy.
  • Nieznajomość własnych praw, brak odpowiedniej informacji prawnej oraz wykorzystywanie przez urzędników nieświadomości osób ubogich.

Od listopada 2017 porad prawnych w ATD udziela pani Anna Ratyńska-Kalisz. Dyżury pani Anny odbywają się w biurze ATD przy ul. Grenadierów 34 lok. U1 w środy między 15 a 17.

Jeśli masz trudność, w której doświadczenie i wiedza prawnicza mogą się przydać – przyjdź. Weź ze sobą wszystkie dokumenty, które dotyczą danej sprawy i przygotuj się na długą i wnikliwą, acz pełną troski i serdeczności rozmowę.

Spotkania są bezpłatne i dostępne dla wszystkich potrzebujących – choć oczywiście może się zdarzyć, że po poznaniu sprawy pani Anna będzie potrzebowała czasu na wczytanie się w przepisy lub zaproponuje konsultację w miejscu specjalizującym się w danego typu sprawach. Uprzedzamy, że spotkania mają charakter konsultacyjny – pani prawnik odpowiada na pytania, pomaga zrozumieć sytuację i szukać rozwiązań, nie oferuje jednak reprezentacji klientów w sądzie ani przygotowywania pism prawniczych.