Widział to już Madryt, Strasburg, Paryż, nareszcie przyszła kolej na….. Warszawę!

Młodzież związana z Ruchem ATD Czwarty Świat zaprasza na wędrowną wystawę fotograficzną. Będzie inspirująco i kreatywnie – musisz tu być!

  • kiedy? 16-17 marca – oficjalne otwarcie 16 marca o godz. 15-30
  • gdzie? Dworzec PKP Powiśle, Warszawa
  • jakie atrakcje? warsztat fotograficzny – koniecznie zabierzcie ze sobą aparaty! – 16 marca o godz. 11

Zapraszamy!

(nie)widzialne – zobacz to! Młodzieżowa wystawa fotograficzna

Wędrowna wystawa fotograficzna (nie)widzialne – zobacz to! zawiera serię 44 zdjęć pokazujących codzienne, dobrowolne zaangażowanie młodych ludzi z różnych środowisk, z różnych krajów. Wystawa w całości przygotowana została przez młodych ludzi z Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Polski, Szwajcarii związanych z Ruchem ATD Czwarty Świat oraz inne osoby zaangażowane w inicjatywy wolontaryjne na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Młodzi zaangażowani byli na wszystkich etapach przygotowania wystawy, wybierali temat, poszukiwali fotografów, podejmowali się zrobienia zdjęć samodzielnie, dokonywali preselekcji obrazów, opracowywali tytuły i formę ekspozycji. Zdjęcia pokazują m.in. wolontariuszy animujących czas dzieciom w ośrodku dla uchodźców, młodych biorących udział w akcji upiększania swojej dzielnicy. Wystawa jest wystawą wędrowną, tzn., że wraz z grupą animatorów podróżuje po Europie. Jej oficjalne otwarcie miało miejsce 17 października w Radzie Europy w Strasburgu. Od tamtego czasu wędrowała do takich miast jak Madryt, Paryż aż w końcu w dniach 16-17 marca zawita do Warszawy. Wystawa ma charakter interaktywny, każdy może stać się aktywnym uczestnikiem.

Celem wystawy jest szerzenie świadomości na temat działań młodych ludzi na rzecz innych, w ich środowisku lokalnym, działań, które często pozostają niewidoczne. Poprzez wystawę chcemy walczyć ze stereotypami, jakie panują na temat młodych ludzi oraz sprowokować dyskusję na temat mniej znanego oblicza współczesnych młodych, innego od tego pokazywanego w mediach głównego nurtu.