KIEDY POŻEGNANIE SMUCI I CIESZY JEDNOCZEŚNIE – DUDZIARSKA MIEJSCE SPOTKAŃ

W tym roku nasze czerwcowe spotkanie na Osiedlu Dudziarska odbyło się już w czasie wakacji, 29 czerwca. Chcieliśmy, żeby ten czas był najbardziej wyjątkowy ze wszystkich, bo to ostatnie takie wydarzenie na Osiedlu – do końca roku wszyscy mieszkańcy wyprowadzą się do nowych miejsc. Zostaną nam przyjaźń i wspomnienia czasu spędzonego wspólnie.

Wszyscy razem przygotowywaliśmy wielobarwną atmosferę Osiedla. W czasie, gdy dorośli zajmowali się organizacją stołów, krzeseł i namiotów, dzieci, wspierane przez wolontariuszy, realizowały swoje dekoratorskie pomysły. Dzięki temu reszta popołudnia upłynęła nam pod znakiem wiatru w kolorowych serpentynach i wesołej zabawy.

Jak co roku wystartowaliśmy biegiem! Ten „Bieg po wakacje” to nasza tradycja, podobnie jak uhonorowanie medalami szybkich i szybszych uczestników. Bieganie to zawsze duża frajda, ale tak samo dobrze bawimy się przy wspólnym wyznaczaniu trasy i punktów kontrolnych. Wyścig był bardzo wyrównany, jednak zwycięstwo odniósł Adrian niesiony najdłuższymi nogami i dopingiem kibiców.
Tym razem chcieliśmy też wyjątkowo podziękować dzieciom za cały rok cudownych chwil przy czytaniu i zabawach w czasie Biblioteki Podwórkowej. Dlatego każdy otrzymał szarfę z zestawem swoich bibliotekowych supermocy:) Nie da się wymienić wszystkich wspaniałych cech dzieciaków. Jesteśmy im wdzięczni i podziwiamy między innymi ich energię, kreatywność, cierpliwość, twórczość, szczerość, towarzyskość, wiedzę, którą zawsze chętnie się dzielą, i ogromną przyjaźń, jakiej mogliśmy doświadczać przez cały rok.

2018_06_29_PL_BPDudziarska_FL_MBartoszuk1 (84)

Po biegu rozeszliśmy się do różnych warsztatów i ciekawych rozmów.
Ania dbała o upamiętnienie wcześniejszych festiwalowych i bibliotecznych lat na Osiedlu. Wspólnie z młodszymi i starszymi mieszkańcami przeglądała i opisywała stare zdjęcia.

Paulina i Eliza, towarzysząc mamom, wprowadzały dzieci w tajniki tworzenia biżuterii.

Dla tych, którym ciągle było mało ruchu, były rozgrywki w nogę i różne inne odmiany kopania i łapania piłki.

Najwięcej czasu spędziliśmy przy wspólnym grillowaniu, przygotowanym przez Marcina, Magdę i p. Lucynę. Przygotowane przez nią sałatki znikały w okamgnieniu. Wspominaliśmy festiwalowe spotkania z poprzednich lat, poznawaliśmy się jeszcze lepiej i zastanawialiśmy się nad zmianami, które przynosi zamykanie Osiedla i towarzyszące mu przeprowadzki.

Niesamowitą niespodziankę sprawiły nam Nikola, Kornelia i Paulina. Dziewczyny przygotowały dla wszystkich spektakl taneczno-gimnastyczny na trzepaku. Same stworzyły choreografię, dekoracje, dobrały muzykę, poświęciły czas na próby i utrzymały wszystko w sekrecie. Publiczność była zachwycona występem, a rodzice i przyjaciele bardzo dumni.

2018_06_29_PL_BPDudziarska_FL_MBartoszuk4 (56)

Tradycyjnie tuż przed zakończeniem wspólnej zabawy razem ze wszystkimi dziećmi i dorosłymi wysłaliśmy do nieba nasze marzenia. W tym roku mogliśmy to zrobić dzięki przygotowanym przez Majkę, Maćka, Adriana i Darka kolorowym balonom. Dziękujemy:)

 

 

 

2018_06_29_PL_BPDudziarska_FL_MBP_KKobylinska (25)

Przez cały czas był też z nami Maciek, który zadbał o zdjęcia z całej imprezy. To dzięki niemu i Kornelii mamy fotorelację pełną ważnych chwil, kolorów i uśmiechów.

 

 

20180629_193737

Dziękujemy wszystkim, którzy byli tego dnia z nami! Tym, którzy przyjechali specjalnie na to popołudnie! Tym, którzy sprawili, że ten wspólnie spędzony czas był tak radosny i przyjemny!

 

 

 

Czerwiec 2018, Osiedle Dudziarska

Możliwość komentowania została wyłączona.