Warsztaty o (nie) równościach płci 10 marca

Jest wiele czynników warunkujących naszą pozycję w społeczeństwie. To jak potoczy się nasze życie zależy od statusu ekonomicznego naszych rodziców, miejsca w którym dorastamy, szkoły do której chodzimy, ale w dużej mierze także od naszej płci. Jeszcze przed narodzeniem przypisuje się nam różne cechy w zależności od tego z jaką płcią biologiczną przychodzimy na świat. Mówimy o dziewczęcych i chłopięcych zabawkach, kolorach i zachowaniach. Kiedy dorastamy te podziały się tylko pogłębiają. Słyszymy, że pewne zawody są kobiece, a inne męskie. Coś przystoi mężczyźnie, ale nie kobiecie. Ktoś się ubiera niewystarczająco kobieco, a ktoś zachowuje się „jak baba”. Przykłady można mnożyć.

Ale kto tak naprawdę decyduje co jest kobiece, a co męskie? Czy chłopaki naprawdę nie płaczą, a wszystkie kobiety marzą o zostaniu matkami? Jak te z pozoru błahe podziały wpływają na wszystkie sfery naszego życia – od wyboru kierunku studiów, poprzez szanse na osiągnięcie awansu i zagrożenie depresją? Chcemy o tym wszystkim z Wami porozmawiać!

Czy te warsztaty są dla mnie? Tak jeśli jesteś młodym człowiekiem w wieku 17 – 30 lat, który chciałby w przyjaznym otoczeniu porozmawiać na ważne dla siebie tematy i w ramach nieformalnej edukacji poszerzyć swoją wiedzę o otaczającym nas świecie.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 marca w godzinach 12 – 16 w biurze ATD przy ulicy Grenadierów 34 U1. Zapraszamy!

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.