Zapraszamy na wieczór poezji 25 maja o godzinie 18:00

Chleba i róż, a może chleba i poezji? Podzielmy się poezją przy wspólnym stole

Lubelski Festiwal „Miasto Poezji” już od 2009 roku zaprasza do otwarcia domów, mieszkań, domów kultury i stowarzyszeń na poezję. 25 maja o godzinie 18:00 lokal Ruchu ATD Czwarty Świat stanie się takim „mieszkaniem poezji”. Zapraszamy do dołączenia do nas przy wspólnym stole, żeby podzielić się własną twórczością poetycką lub ulubionych poetów.

Inspiracją do spotkania są dla nas słowa z wiersza Jamesa Oppenheima: „Serca są tak samo głodne jak ciała/dajcie nam chleba/lecz dajcie nam też róże (…)Walczymy o chleb/lecz walczymy też o róże”. Również założyciel ojciec Józef pisał o tym, że „zwykły kontakt z drugim człowiekiem może być elementem sztuki, pod warunkiem, że wypełnia je czułość i poezja.(…) Doświadczyć na nowo intensywności życia, to przeżyć poezję spotkania”.

Spotkajmy się zatem przy wspólnym stole wokół chleba i herbaty, zamiast (lub oprócz) róż przynieśmy wiersze

  • Zachęcamy w szczególności do przyniesienia wierszy, które piszecie do szuflady, które zalegają wam w głowach i w sercach.

  • Jeżeli chcesz przeczytać wiersz napisany przez kogoś innego, które cię zachwyciły, zaintrygowały, to również czekamy na ciebie.

  • Jeżeli lubisz po prostu słuchać wierszy, to również przyjdź.

  • Poezja jest dla ciebie czymś odległym, nieoswojonym, ale chciałbyś spróbować się z nią zaprzyjaźnić? Również czekamy na ciebie!

 

Projekt bez tytułu-1

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.