Żegnamy Panią Urszulę – Przyjaciółkę ATD w Polsce

Ruch ATD Czwarty Świat w Polsce stracił dobrą Przyjaciółkę w osobie Pani Urszuli. Zaraz po roku 2000 Pani Urszula Radziszewska, koleżanka Anny Śleźnik, zaczęła czynnie wspierać dopiero co powstający i rozwijający się w Kielcach i w Polsce Ruch ATD, pomimo swoich innych obowiązków, tj. radnej miasta Kielce, założycielki i przewodniczącej Towarzystwa Dobroczynności. Od 2005 roku aż do roku ubiegłego Pani Urszula pełniła odpowiedzialną rolę Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej naszego Stowarzyszenia. Kiedy tylko mogła, uczestniczyła w spotkaniach nie tylko w Kielcach, ale jeśli było to konieczne, przyjeżdżała również do Warszawy. Była zainteresowana słuchaniem i uczeniem się od tych, których życie jest bardzo trudne ze względu na biedę i egzystowanie na ulicy.

Nigdy jej nie zabrakło w czasie organizowanych co roku w Kielcach obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. Zawsze można było na nią liczyć!

Tracimy w Pani Urszuli Przyjaciółkę, która z wielkim szacunkiem odnosiła się do pracy wolontariuszy ATD.

Dzisiaj łączymy się w smutku z rodziną i bliskimi Pani Urszuli.

więcej informacji w:

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/aktualnosci/a/nie-zyje-urszula-radziszewska-byla-kielecka-radna-i-czlonek-zarzadu-miasta,13174519/

 

 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.