ATD na targach EDUKACJA 18 marca 2010 w Kielcach

„Biblioteki Podwórkowe to czas radości z książkami, dający poczucie wolności. Projekt ich tworzenia jest ogromnym wyzwaniem, którego realizacja wymaga nie kilku tygodni, miesięcy, a lat, ponieważ tutaj ważne jest zaufanie społeczne – rodziców, dzieci i wolontariuszy. Każda książka, którą może nam ktoś podarować do biblioteki jest bezcenna” – mówi Pierr Klein, koordynator i wolontariusz ATD Czwarty Świat realizującego projekt.

„Biblioteka pedagogiczna jest specjalistyczna. Współpracujemy z nauczycielami, a nasza działalność oświatowa jak najbardziej popiera ideę tworzenia takich miejsc jak Biblioteki Podwórkowe, które wpływają na rozwój edukacyjny.” – mówi Urszula Salwa, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, współorganizator spotkania z Pierrem Kleinem.

Praca bibliotek podwórkowych polega na zapoznawaniu dzieci i dorosłych z biednych środowisk z książką i z innymi sposobami dostępu do wiedzy. Zajęcia odbywają się nawet w samym sercu ubogich dzielnic: na chodniku, na klatkach schodowych lub w mieszkaniach. Biblioteki funkcjonują w 33 państwach na całym świecie, jest ich 150.

W czasie targów EDUKACJA Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka wspólnie z Targami Kielce 18 marca o godzinie 11.00 zapraszają na spotkanie, które poprowadzi Pierre Klein.

Spotkanie organizowane jest głównie dla studentów kierunków pedagogicznych i wszystkich tych, którzy chcą wesprzeć ideę tworzenia Bibliotek Podwórkowych, gdyż działacze ruchu ATD Czwarty Świat poszukują wolontariuszy do pracy z dziećmi na terenie Kielc.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *