Drugie spotkanie w ramach projektu Pokolenie 2010

Rok 2010 jest Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.

Rok ma być impulsem .

Zaangażowanie młodych jest priorytetem!

 

6-7 Marca 2010 odbędzie się drugie spotkanie projektu Pokolenie 2010 w Polsce. Zapraszamy od 11.30 do Warszawy (Saska Kępa, ul. Walecznych 4). Spotkanie zakończymy około 15 w niedzielę.

 

ATD chce dotrzeć do każdego, ale przede wszystkim chce dać szansę wypowiedzenia się tym, którzy nigdy takiej możliwości nie mieli oraz którzy są najbardziej wyizolowani ze społeczeństwa.

Jak można by mówić o wykluczeniu bez udziału ludzi, którzy z tego powodu cierpią na co dzień. Wyzwaniem jest zgromadzenie razem w jednym projekcie, młodych ludzi z różnych środowisk społecznych, z różnych państw, z różnymi doświadczeniami. Uczyć się z doświadczeń innych. I pójść w świat, który razem budujemy i w którym każdy ma swoje miejsce.

W całej Europie młodzi, z Belgii, Francji, Szwajcarii, Polski i innych krajów (powiedzmy 18-25 lat, choć nie ma sztywnych ograniczeń ) z różnych środowisk będą się spotykać, dzielić przemyśleniami, wspólnie działać, budować i zastanawiać się, czym jest dla nich solidarność oraz walka z ubóstwem i wykluczeniem. Będą dzielić się swoimi wartościami, marzeniami i obawami dotyczącymi przyszłości. Zastanowią się również nad ich miejscem w społeczeństwie: w mieście, w kraju, w Europie. Podczas tych spotkań, stworzą wspólnie przesłanie, które następnie zostanie odczytane 17 października 2010 r. (Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem) podczas dużego międzynarodowego spotkania.

 

W programie m.in.:

- Warsztaty twórcze, podczas których młodzi ludzie, których juz trochę znamy, pokażą, co dla nich znaczy być młodym i zaangażowanym, podzielą się swoimi umiejętnościami

- Dyskusja w małych grupach, o tym co nas złości, motywuje, inspiruje, o naszej sile, aby zmienić ten stan rzeczy.

- Sugestie, co chcielibyśmy zrobić razem na naszym następnym spotkaniu, co dalej ?

 

Program spotkania

 

Serdecznie zapraszamy!

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *