Warsztaty Wrzesińskiego

Duchowy wymiar sprawiedliwości społecznej

Warsztaty Wrzesińskiego na temat duchowości

22 października 2020 r. w ramach Warsztatów Wrzesińskiego odbyła się dyskusja na temat „Duchowy wymiar sprawiedliwości społecznej”. Co inspirowało założyciela ATD Czwarty Świat? Jakie są jego duchowe korzenie? Dlaczego ATD nie jest organizacją religijną?

Temat spotkania jest nawiązaniem do hasła Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem: Razem na rzecz sprawiedliwości społecznej i środowiskowej dla wszystkich.

Jest to pierwsze z dwóch spotkań, podczas których przyjrzeliśmy się zarówno chrześcijańskim korzeniom Ruchu ATD, jak i miejscu duchowości, jakie zajmuje ona dzisiaj w życiu członków Ruchu.

Gość spotkania

Gościem spotkania był Jean Tonglet, stały wolontariusz ATD z Belgii. Jean Tonglet jest stałym wolontariuszem ATD od 1977 roku. Pracował w Marsylii, Noisy-le-Grand, Brukseli, w Międzynarodowym Centrum Ruchu ATD we Francji oraz w Rzymie. Obecnie we współpracy z Centrum Pamięci i Badań im. Józefa Wrzesińskiego w Baillet we Francji, którego był pierwszym dyrektorem w latach 2003-2010, zajmuje się upowszechnianiem myśli i dzieł Józefa Wrzesińskiego. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika „Revue Quart Monde” wydawanego przez Ruch ATD Czwarty Świat.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, gdzie prezentujemy pierwszą część Warsztatów, podczas której Jean Tonglet przybliżył nam temat duchowego wymiaru sprawiedliwości społecznej.

Możliwość komentowania została wyłączona.