Karawana 2011

Karawana 2011 to projekt ATD kierowany do młodzieży, który jest kontynuacją projektu Pokolenie 2010. W tym roku nasze działania odbywać się będą pod hasłami solidarności z osobami wykluczonymi i dotkniętymi problemem biedy oraz propagowania wolontariatu. Są to nasze wspólne sprawy i każdy może się przyczynić do ich rozwoju.

W młodych ludziach drzemie energia i marzenia by zmieniać świat. Są pośród nas ci, którzy doświadczyli biedy i związanych z nią cierpień, wykluczenia ze społeczeństwa. Razem chcemy wykorzystać tę wiedzę i znaleźć siły, by teraz pomagać innym w podobnych sytuacjach. Uczymy się od siebie, od młodszych i od starszych, zastanawiamy się, co możemy dla siebie zrobić. W roku 2011 – Europejskim Roku Wolontariatu – każdy może dołączyć do Karawany: podjąć wolontariat przy którymś z projektów ATD, podzielić się swoimi umiejętnościami, wiedzą czy doświadczeniem życiowym i w zamian dostać radość i mądrość innych.

A latem… odbędzie się wielki rajd rowerowy międzynarodowej Karawany 2011 skupiający młodszych i nieco starszych z różnych środowisk, różnych krajów, różnych kultur. Zawieziemy przesłanie solidarności i współpracy do wielu miejsc w Polsce z nadzieją, że wszędzie znajdziemy przyjaciół i sojuszników we wspólnej walce przeciwko wykluczeniu.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *