Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem 2020

Program obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem – 17 października
Razem na rzecz sprawiedliwości społecznej
i środowiskowej dla wszystkich.

16 października 2020 (piątek) godz. 13:00 – 16:00 Dyskusja z grupą osób doświadczających ubóstwa PEP (people experiencing poverty) na temat hasła przewodniego 17 października. Spotkania PEP organizuje Europejska Sieć Przeciwdziałania Ubóstwu (EAPN) od 2001 roku. Tegoroczne spotkania koordynowane są przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – koło Warszawa-Praga. Spotkania służą  zwiększeniu zaangażowania osób doświadczających ubóstwa  w przezwyciężanie problemów związanych z ubóstwem, kształtowanie polityki społecznej i wymianie doświadczeń. Podsumowanie krajowych PEP będzie miało miejsce  podczas konferencji EAPN w Brukseli w 2021 r. Wydarzenie zamknięte z możliwością dołączenia online.
16 października 2020 (piątek) godz. 14:30 – 16:00
webinarium Rady Europy Webinarium zorganizowane jest przez grupę “Ubóstwo i dostęp do praw” Konferencji Międzynarodowych Organizacji Pozarządowych Rady Europy na temat “Dostępu do usług socjalnych i medyczno-społecznych: trampolina do walki z ubóstwem”. Podczas webinarium zostanie zaprezentowany film na temat projektu ATD Czwarty Świat Polska dotyczącego powołania urzędu Rzecznika Praw Społecznych jako przykład dobrej praktyki.
Rejestracja do 14 października.
17 października 2020 (sobota) godz. 14:00-18:00
biuro ATD w Warszawie
W programie: dyskusja i warsztat kreatywny na temat sprawiedliwości społecznej i środowiskowej, premiera utworu muzycznego “17 października w formie wyzwania” autorstwa: Jakuba Jackiewicza ABIR, prezentacja z Festiwalu Marzeń oraz pokaz video “Nasze Głosy”.
Wydarzenie otwarte. Prosimy o potwierdzenie obecności do 15 października.
19 października 2020 (poniedziałek) godz. 11:00 – 12:00
Kielce
Spotkanie przy płycie Praw Człowieka i Krzyżu Bezdomnych, świadectwa i wspólna modlitwa (ulica Sienkiewicza, róg Żelaznej).
Wydarzenie otwarte.
22 października 2020 (środa) godz. 17:30, Warsztaty Wrzesińskiego online
Dyskusja „Duchowy wymiar sprawiedliwości społecznej” – Co inspirowało założyciela ATD Czwarty Świat? Jakie są jego duchowe korzenie? Dlaczego ATD nie jest organizacją religijną? Wydarzenie odbędzie się w ramach Warsztatów Wrzesińskiego — cyklu spotkań, na których staramy się rozmawiać o problemach ubóstwa i wykluczenia społecznego, posiłkując się wiedzą i doświadczeniem zawartymi w tekstach założyciela Ruchu ATD — ojca Józefa Wrzesińskiego. Gościem spotkania będzie Jean Tonglet, stały wolontariusz ATD z Belgii odpowiedzialny za kontakty z Watykanem. Wydarzenie otwarte. Link do wydarzenia.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.