Moje serce jest w tym kamyku

“Pewnego razu było… pięć tysięcy kamyków, a każdy miał swoją historię.

Pięć tysięcy kamyków i pięć tysięcy historii. Każdy kamyk inny i każda historia inna. Były otoczaki, malowane kamyki, kawałki węgla, wulkaniczna lawa, jaspisy, kryształy górskie, żwir budowlany, muszle i róże piaskowe. Do każdego kamyka dołączona była karteczka – przesłanie. Tysiące wiadomości od dzieci z całego świata, mówiących o tym, w jaki sposób chcą one włączyć się w budowanie bardziej sprawiedliwego świata. Dzieci nie ograniczają się do marzeń o pokoju, przyjaźni, o świecie “pięknym i takim, w którym dobrze jest żyć”. One działają! I mówią o tym ich listy.Moje_serce_jest_w_tym_kamyku_okladka

Dzieci mają pełno pomysłów: Co zrobić, by nie pozostawić przyjaciela w trudnej sytuacji? Jak bronić najsłabszych? Jak pomóc koledze nauczyć się czytać i pisać?… Otwierają szeroko serca, by zrozumieć tego, kto jest inny, bez względu na to, czy mieszka tuż obok, czy na drugim końcu świata. Wymyślają nowe sposoby, aby zmienić to, co wydaje im się nie do zniesienia.

Ta książka powstała po to, byście Wy – dzieci i dorośli z całego świata – mogli się zachwycić tym skarbem i czerpać z niego siłę. Te prawdziwe historie są także historiami setek innych dzieci, które nie mogły zostać wymienione na tych stronach. Każde opowiadanie można przeczytać w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz angielskiej, by w ten sposób doskonalić swoje umiejętności językowe.”

Noldi Christen – Wolontariusz ATD Czwarty Świat

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *