Możemy być tym pokoleniem! Połóż kres ubóstwu W MOIM IMIENIU!

KAMPANIA ,,Możemy być tym pokoleniem! Połóż kres ubóstwu W MOIM IMIENIU!” – www.inmyname.com

Kampania,, In My Name” (,,W moim imieniu”) została zainicjowana przez międzynarodową koalicję na rzecz wyeliminowania ubóstwa Global Call to Action Against Poverty (Gcap – www.whiteband.org) we współpracy z organizacjami Oxfam International, Save the Children oraz Comic Relief.

,,In My Name End Poverty” („Połóż kres ubóstwu w moim imieniu”) to bezpośrednia kontynuacja głośnej kampanii prowadzonej pod hasłem „Make Poverty History” (,,Niech ubóstwo przejdzie do historii”). Możemy być pokoleniem, które położy kres ubóstwu. W 2000 roku politycy obiecali w ciągu 15 lat zmniejszyć ubóstwo o połowę. Złożyli tę obietnicę w moim imieniu i muszą jej dotrzymać.

Na stronie www.inmyname.com można zobaczyć 7 minutowy film zatytułowany ,,Be the Generation” (,,Bądźmy tym pokoleniem”), który pokazuje jak możemy dokonać tego za naszego życia, jeżeli będziemy wywierać nacisk na przywódców politycznych, aby wywiązywali się ze swoich obietnic.

Kampania ,,In My Name” niesie przesłanie, że to ,, my możemy być tym pokoleniem, które położy kres skrajnemu ubóstwu do roku 2030”. Zmiany są już widoczne. Od roku 2000:

- 40 milionów więcej dzieci chodzi do szkoły
- blisko 3 miliony ludzi chorujących na AIDS otrzymuje konieczne leczenie
- dzięki szczepieniom udaje się uratować życie 3 milionom dzieci

Jednocześnie :

- blisko 2/3 ludzi na świecie (2,8 miliarda) żyje poniżej 2 dolarów dziennie.
- wobec rosnących cen żywności około 290 milionów ludzi jest zagrożonych ubóstwem
- 30,000 dzieci poniżej piątego roku życia umiera dziennie z przyczyn związanych ze skrajnym ubóstwem
- corocznie wydaje się 1,2 biliony dolarów na cele wojskowe, co stanowi 11-krotność środków przeznaczanych na pomoc międzynarodową.

Następnym ważnym etapem kampanii ,,In My Name End Poverty” będą wydarzenia wokół Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem , które będą miały miejsce w dniach 17-19 października, a w których przewiduje się, że wezmą udział miliony ludzi.

SPRZECIW SIĘ BIEDZIE I DZIAŁAJ – 17-19 października

Do Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem 2008 oraz do akcji ,,Stand Up and Take Action” (,,Sprzeciw się biedzie i działaj”) pozostały już tylko dwa tygodnie. W zeszłym roku 43,7 miliona ludzi wyraziło swój sprzeciw wobec biedy i nierówności. W tym roku na całym świecie ma się odbyć ponad 60 akcji na dużą skalę. Sadzenie drzew, spotkania delegacji z przedstawicielami rządów, zgromadzenia w miejscach publicznych- planowane działania mają nie tylko na celu mobilizację milionów aby razem z nami wyrazili swój sprzeciw, ale i wywarcie nacisku na rządy, aby dotrzymały obietnic i powzięły konieczne działania.

Liczy się każda inicjatywa: może być to marsz, manifestacja, petycja wysłana do przywódców politycznych czy też mobilizacja członków rodziny oraz współpracowników do wspólnego wyrażenia stanowiska. Im więcej głosów zabrzmi w Międzynarodowym Dniu Walki z Ubóstwem 2008, tym trudniej będzie je zignorować.

Działajmy więc wspólnie: zorganizujemy happening, podyskutujmy z przyjaciółmi i współpracownikami. Niech Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem 2008, będzie okazją do dialogu z tymi, na których spoczywa odpowiedzialność za dokonanie zmian.

Na stroniehttp: www.endpoverty2015.org. możesz zamieścić informacje o organizowanym przez siebie wydarzeniu i w ten sposób dotrzeć do ludzi na całym świecie.

Na stronie: http://overcomingpoverty.org dowiesz się więcej temat ducha i historii Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *