Nowa Delegacja Generalna Międzynarodowego Ruchu ATD Czwarty Świat

1 stycznia 2017 funkcję kierowania Międzynarodowym Ruchem ATD Czwarty Świat objęła nowa Delegacja Generalna, w skład której weszli: Bruno Dabout, Alvaro Iniesta Pérez, Martine Le Corre i Isabelle Pypaert Perrin. Ich wyboru dokonała „grupa rozeznania”, składająca się z 20 członków Ruchu, którą powołano w sierpniu 2015, a która razem z Ruchem na całym świecie zastanawiała się nad najważniejszymi zadaniami dla Delegacji Generalnej.

Kim są członkowie Nowej Delegacji Generalnej? Są to wolontariusze stali o dużym doświadczeniu, ale i jest wśród nich „aktywistka” Ruchu  (militante). Doświadczyła w swoim życiu doświadczyła ubóstwa, a do działania zainspirował ojciec Józef.

Isabelle Pypaert Perrin jest łącznikiem pomiędzy dotychczasową  Delegacją, którą współtworzyła razem z  Dianą Skelton, Jacqueline Plaisir i Jeanem Toussaint. Jest stałą wolontariuszką z Belgii. Pracowała m.in. we  Francji, w Gwatemali, na Tajwanie, na Haiti  i w Szwajcarii, a także w sekretariacie Międzynarodowego Centrum Józefa Wrzesińskiego. Isabelle odwiedziła ATD w Polsce w 2012 roku.
Bruno Dabout jest stałym wolontariuszem z Francji. Pracował w ubogich dzielnicach na przedmieściach Paryża, w Tajlandii i w Stanach Zjednoczonych. Zajmował się także administracją i finansami Ruchu. Obecnie jest członkiem ekipy ATD na region Ameryki Północnej.

Alvaro Iniesta Pérez jest stałym wolontariuszem z Hiszpanii. Dzielił życie rodzin z dzielnicy Oiseaux na północy Francji, a następnie pracował w Gwatemali. Jest członkiem ekipy koordynującej życie ATD w Hiszpanii.

Z Alvaro i Bruno ATD Polska współpracował w 2007 roku przy europejskim projekcie „Karawan Przyjaźni”.

Martine Le Corre  pochodzi z Francji, w  ATD zaangażowała się poprzez sekcję młodzieżową Ruchu. W Polsce mieliśmy okazję usłyszeć jej historię na filmie dokumentalnym  „Józef Wrzesiński – 50 lat walki z nędzą”. Była członkiem ekipy Krzyżowania się Wiedzy oraz brała udział w badaniu „Przemoc jest nędzą – przełamać ciszę i zbudować pokój” oraz w  procesie refleksji nad zarządzaniem Ruchu.

leadership team

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *