Polska delegacja Tapori u Rzecznika Praw Dziecka – 11 Grudnia 2009 w Warszawie

11 grudnia polska delegacja Tapori spotka się w Warszawie z Rzecznikiem Praw Dziecka Panem Markiem Michalakiem.

Tapori_Polska_1

W przestrzeni praw dziecka: dzieci z różnych państw, razem z polskimi dziećmi zwracają się do Organizacji Narodów Zjednoczonych

W roku 2009 z inicjatywy Tapori, dzieci gromadziły się w swoich dzielnicach, w swoich miastach, na spotkaniach narodowych i regionalnych na całym świecie, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i propozycjami, oraz aby zorganizować spotkanie, na którym reprezentowane będą wszystkie dzieci, które pomoże zbudować lepszy świat wokół nich.

W dniach 8 – 9 grudnia, dwa tygodnie po 20. rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka i w przeddzień Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, 40 dzieci i dorosłych wybranych wcześniej na członków delegacji spotka się w Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie. Pochodzą z Boliwii, Burkina Faso, Francji, Haiti, Irlandii, Filipin, Polski, Mauritiusa, Republiki Demokratycznej Konga, Szwajcarii i USA.

Tapori_polska-2

Piątek, 11 grudnia, po powrocie do Warszawy – trójka dzieci oddelegowanych z Polski, które przygotowały swój wyjazd w ramach kampanii Tapori 2008 – 2009 spotka się o godz. 15.00 z Markiem Michalakiem, Rzecznikiem Praw Dziecka, aby opowiedzieć o tym, co przeżyli podczas minionego tygodnia oficjalnych spotkań. Przekażą też dokumenty, które były przedstawione przez dzieci przedstawicielom ONZ.

Wtorek, 8 grudnia – delegaci wezmą udział w rozmowie z Wysoką Komisarz ds. Praw Człowieka, Panią Kyung Wha Kang i przedstawią jej propozycje działań dla Narodów Zjednoczonych. Przy tej okazji polska delegacja przekaże Wysokiej Komisarz ds. Praw Człowieka pojazd skarbów przygotowany przez dzieci Tapori z całej Polski.

Wtorek, 8 grudnia o 17:30 – Prezes Rady Praw Człowieka, S.E. Alex Van Meeuwen (Belgia) otworzy w Pałacu Narodów Zjednoczonych w Genewie wystawę pojazdów dazibaos (wspólna praca zrealizowana przez dzieci Tapori), która przedstawia wizję i działania dzieci, na rzecz budowania solidarności).

Tapori_polska-3

Środa, 9 grudnia o 12:45 – dzieci delegaci oraz dorośli wezmą udział w dialogu z przedstawicielami różnych państw, zorganizowanym przez przedstawicielstwo Filipin w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Pakiet Kampanii Tapori

Światowe spotkanie Tapori

Komunikat ATD 11 grudnia

Światowe spotkanie Tapori

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *