Spotkanie Naszych Głosów w Daleszycach 18 czerwca – relacja

18 czerwca delegacja z Naszych głosów spotkała się w gminie Daleszyce z burmistrzem, sekretarzem, dyrektorką ośrodka pomocy społecznej, panem dzielnicowym współpracującym z ośrodkiem oraz reprezentantami ośrodków pomocy z gmin ościennych.

Na spotkaniach Naszych głosów grupa wybrała delegację, przekazała pomysły tematów, konsultowała wystąpienia, dzięki czemu Daleszycach wybrzmiały głosy nas wszystkich. Przedstawiciele ATD opowiedzieli o ideologii i założeniach ATD, o Naszych głosach i krzyżowaniu wiedzy, przybliżyli ideę Rzecznika działającego w obszarze pomocy społecznej. Odbyły się dyskusje na temat sytuacji w Daleszycach i gminach ościennych, zastosowanych tam rozwiązaniach oraz wyzwaniach, były omawiane kwestie zasadności powołania rzecznika, wybrzmiało, w jakich obszarach, zdaniem zebranych, mógłby pomóc, jaką mógłby mieć rolę.

Udało się przeprowadzić ankietę wśród pracowników pomocy społecznej obecnych na spotkaniu.

Na spotkaniu w Daleszycach obecni byli też dziennikarze.  Wczoraj został opublikowany artykuł ze zdjęciem dostępny na stronie urzędu Daleszyce. Zachęcamy do lektury!

http://www.daleszyce.pl/pl/aktualnosci/artykuly-wszystkie/3585-chca-zmian-dla-pomocy-spolecznej-wazna-konferencja-w-daleszycach

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.