Spotkanie szkoleniowe wolontariuszy Bibliotek Podwórkowych

12 kwietnia 2014 odbyło się spotkanie szkoleniowe wolontariuszy zaangażowanych w projekt Biblioteki Podwórkowe. W spotkaniu uczestniczyły osoby, które biorą udział w Bibliotece Podwórkowej w Ośrodku dla Uchodźców oraz na osiedlu Dudziarska.

Pierwszą część spotkania poświęciliśmy wspólnej refleksji na temat historii, celów oraz działania Biblioteki Podwórkowej. Każdy z wolontariuszy mógł skonfrontować swoje doświadczenie na Bibliotekach z założeniami ojca Józefa Wrzesińskiego, założyciela Ruchu ATD.

W drugiej części warsztatowej, którą poprowadziła pedagog i animatorka kultury – Magda Zaborowska, mogliśmy przyjrzeć się mechanizmom włączania dzieci do grupy. Dyskutowaliśmy również na temat agresji, czym jest dla każdego z nas, jakie są jej przyczyny, ale również jak możemy sobie z nią radzić.

bib3

bib2

bib1

Spotkanie zakończyliśmy świetną zabawą dzięki obecności Noe z Ludoteki Roszada. Poznaliśmy wiele ciekawych i nowatorskich gier, których celem jest przede wszystkim dobra zabawa, a nie wyścig po zwycięstwo. Noe tłumaczył, że w trakcie gry można lepiej poznać ludzi, można zaobserwować, jak myślą, dzięki grze uczymy się ich rozumieć. Dzięki takiej formie spędzenia wieczoru mogliśmy jeszcze bardziej się zintegrować, a same gry mogą nam posłużyć do animacji Biblioteki Podwórkowej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w zorganizowanie tego spotkania, w szczególności Magdzie Zaborowskiej i Noe Nitot z Ludoteką Roszada

 

logo1

 

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *