Workcamp w Treyvaux 4-12 sierpnia 2013

W dniach 4-12 sierpnia 2013r. wzięliśmy udział w workcampie młodzieżowym zorganizowanym przez ATD Szwajcaria. W Treyvaux spotkało się ponad 20 młodych ludzi, z różnych krajów, aby razem uczestniczyć w projekcie, którego celem było poznawanie różnych form zaangażowania społecznego.

grupowe

W ciągu kilku pierwszych dni pracowali w różnych organizacjach pozarządowych, poznając ciekawe formy pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem. Odwiedzili centrum wielokulturowe, gdzie pomagali przy urządzaniu i dekorowaniu sal, stołówkę publiczną, w której przygotowywali wspólnie posiłki oraz ośrodek dla osób uzależnionych, gdzie mieli szansę uczyć się piec chleb w piekarni należącej do ośrodka. W kolejnych dniach brali udział w przygotowaniach wystawy fotograficznej: (nie)widzialne – zobacz to!, która w marcu tego roku gościła w Warszawie. Wystawie towarzyszyło przygotowane przez nich wcześniej przedstawienie teatralne.

teatr

Przez cały tydzień uczestniczyli w zajęciach teatralnych, na których pod okiem profesjonalnego aktora uczyli się improwizacji oraz wyrażania emocji poprzez swoje ciało. Przez tak krótki czas udało im się stworzyć przedstawienie, złożone z kilku scen, urozmaicone dodatkowo improwizacją wokalno-muzyczną. Teatr sprawdził się świetnie jako narzędzie, dzięki któremu młodzi pomimo bariery językowej mogli się ze sobą komunikować bardziej swobodnie.

slack_line

Pomimo dosyć bogatego planu, był również czas na dyskusje, zajęcia sportowe. Na długo w pamięci zostaną momenty, gdzie młodzi mogli dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi – dla wielu był to pierwszy raz, gdy spróbowali slack line, chodzenia po linie.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *