Z okazji Dnia Europy – Trzecie Spotkanie Pokolenie 2010

 

W dniach 6 – 9 maja odbędzie się trzecie spotkanie projektu Pokolenie 2010.

Ruch ATD chciałby mocno zaangażować w 2010 roku pokolenie między 17 a 30 rokiem życia. Szczególnie zależy nam na młodych, którzy mają mniejsze szanse rozwoju, a którzy także powinni mieć możliwość współtworzenia tej dynamiki.

Źródłem spotkania jest idea walki z wykluczeniem społecznym, a ponieważ to zjawisko nie występuje tylko w jednym obszarze życia, zaprosiliśmy grupy z różnych środowisk i krajów.Jednakże nie będziemy tylko rozmawiać. Każdy z nas posiada różne talenty. Podzielmy się nimi! Przez tych kilka dni zrobimy różne warsztaty: malowanie, jazda konna,sporty, mechanika samochodowa itd. W ten sposób będziemy się poznawać, żeby stworzyć lepszy grunt dla naszych relacji.

W sobotę wszyscy podzielimy się na dwie grupy; jedna pojedzie do Warszawy na Paradę Schumana, a druga zostanie w Wyszkowie realizować warsztaty w miejskim parku. Całość spotkania będziemy przeplatać panelami dyskusyjnymi.

Rozmowa, rozmowa, rozmowa.

Omówimy różne tematy, które dotyczą nas pośrednio i bezpośrednio. Pokażmy światu, że nie godzimy się na niesprawiedliwość i marginalizowanie niektórych grup. Obecny rok nazwany jest Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym, niech ten fakt pomoże nam walczyć z niekorzystnymi zjawiskami tego świata ! Pamiętajmy, że nie tylko świat dyktuje warunki.

Do zobaczenia w maju 2010!!!
Więcej:
Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *