Je suis Charlie

Światem wstrząsnęły wydarzenia z Paryża, gdzie w środowym ataku na redakcję tygodnika satyrycznego “Charlie Hebdo” zginęło 12 osób. W całej Francji ludzie wychodzą na ulicę, aby demonstrować w akcie solidarności z ofiarami ataku.

je suis charlie

Widzimy, że ten barbarzyński akt wzbudził wielkie oburzenie. Nasz Ruch, jak wiele innych, broni wartości tolerancji, godności i szacunku. Pogwałcenie tych wartości budzi strach i wywołuje podziały wśród społeczeństwa. Teraz, jeszcze bardziej niż kiedykolwiek, musimy być solidarni, aby wygrać z nienawiścią i przemocą. Naszą najlepszą bronią jest nasza jedność. Nic nie może nas podzielić, bądźmy razem. – apelował Hollande. Wierzymy, że możemy żyć razem i wspólnie uczestniczyć w rozwoju naszego społeczeństwa. Głosy oburzenia płynące z całego świata, budzą nas i dają nam nadzieję na przyszłość.

W następstwie tego strasznego ataku, który uderzył w piśmie Charlie Hebdo pragniemy zlożyć nasze kondolencje rodzinom i bliskim ofiar: dziennikarzy, rysowników, ich pracowników i członków sił bezpieczeństwa. Pragniemy również wyrazić nasze głebokie współczucie dla wszystkich Francuzów, których tak głeboko dotknął akt przemocy dokonany w ich kraju.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *