Karta praw pracownika socjalnego

Na stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych IFSW pojawiła się informacja na temat Karty praw pracownika socjalnego. Inicjatywa związana z kartą jest autorstwa organizacji IFSW Region Europa, którą współtworzą obecnie stowarzyszenia pracowników socjalnych z ok. 35 europejskich krajów.

Karta Praw Pracownika Socjalnego jest dokumentem zawierającym katalog praw istotnych oraz niezbędnych dla profesjonalistów pracy socjalnej w związku z wykonywanym zawodem.

Jednym z podstawowych zadań pracowników socjalnych jest dbanie o przestrzeganie praw człowieka w krajach w których praktykują profesjonalną pracę socjalną. Pomocną w realizacji tej misji ma być Karta Praw Pracownika Socjalnego/Charter of Rights for Social Worker

charter_of_rightsw

źródło: Andrzej Gocłowski – www.ops.pl

tlumaczenie – wersja robocza 1

tlumaczenie -wersja robocza 2

tlumaczenie -wersja robocza 3

Trzecia robocza wersja tłumaczenia jest autorstwa dr. Szarfenberg. Redakcja Portalu OPS.pl dziękuje dr Ryszardowi Szarfenberg z Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego za pomoc w tłumaczeniu. Dr Ryszard Szarfenberg jest zarazem ważną osobą w Polskim Towarzystwie Polityki Społecznej PTPS.

Redakcja Portalu OPS.pl dziękuje również za opinie i sugestie Pana Prof. Jerzego Szmagalskiego dot. dwóch pierwszych wersji tłumaczenia, które dotarły do redakcji ops.pl. Pan Prof. Jerzy Szmagalski, to osoba bliska środowisku pracowników pomocy społecznej w Polsce, o czym kolejny raz mogliśmy się przekonać.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *