Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem – 17.10.2017 r.

Tam, gdzie ludzie skazani są na życie w nędzy, prawa człowieka są łamane. Jednoczenie się dla ich poszanowania jest najświętszym obowiązkiem.

Te słowa ojca Józefa Wrzesińskiego goszczą na stałe w przestrzeni publicznej ponad 40 miast na całym świecie: w Paryżu i w Strasburgu, w Nowym Jorku i w Brukseli, a także w naszych rodzimych Kielcach. Od 30 lat przypominają nam o tym, by pamiętać o ubogich i towarzyszyć im na ich drodze oraz walczyć o poszanowanie ich godności i praw.

Świetną ku temu okazją jest Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem obchodzony 17 października – na który gorąco zapraszamy. Wiele wydarzeń szykuje się w tym czasie:

17X_WarszawaWARSZAWA

W Warszawie szykujemy dwa wydarzenia, które odbędą się jedno po drugim: Flash mob na Placu Szembeka oraz spotkanie w biurze ATD przy ul. Grenadierów 34 lok U1. O 17.30 spotykamy się na Placu Szembeka pod bannerem „17 października” – rozdajemy rekwizyty, a o 17.50 zacznie się flash mob „zatrzymać ubóstwo”. Na spotkanie w biurze ATD zapraszamy na godzinę 18.30 (biuro będzie otwarte od 18.00), gdzie będą: poczęstunek, warsztaty, pokaz zdjęć, kilka niespodzianek i wiele innych atrakcji. Szczegóły obu wydarzeń już wkrótce na stronie oraz na Facebooku.
17X-Kielce

KIELCE

W Kielcach odbędzie się spotkanie przy Płycie Praw Człowieka o 14.00, potem wspomnienie zmarłych w ubóstwie i żyjących na ulicy oraz modlitwa przy Krzyżu Bezdomnych, a następnie kontynuacja obchodów na Dworcu PKP, gdzie będzie zorganizowany poczęstunek i odbędzie się projekcja filmu “Ojciec Wrzesiński. 50 lat walki z ubóstwem”.

17X_StrzelceOpolskie

 

STRZELCE OPOLSKIE

Wydarzenie odbędzie się w Strzeleckim Ośrodku Kultury. W programie przewidziane są między innymi prelekcje nt. możliwości zatrzymania ubóstwa i niemarnowania jedzenia oraz występy artystyczne. Wydarzenie zwieńczy uroczysta Msza Święta w intencji ludzi bezdomnych, ubogich i uzależnionych w Kościele pw. Św. Wawrzyńca.

 

ŚWIATstop poverty

W wielu miejscach na świecie ludzie jednoczący się w walce z ubóstwem będą obchodzić ten niezwykły dzień w różny sposób. Zachęcamy do śledzenia niektórych wydarzeń przez Internet. Możecie je znaleźć na stronie kampanii ATD: STOP Poverty. Dołączajcie też do międzynarodowego wydarzenia na Facebooku World Day for Overcoming Extreme Poverty.

Włącz się do akcji!

Można jeszcze dołączyć do mozaiki osób deklarujących swoje uczestnictwo w walce z ubóstwem i jego wykorzenieniu w ramach kampanii „Zatrzymać ubóstwo”. Do stworzenia swojego profilu wystarczy kilka podstawowych danych, swoje zdjęcie (lub jakikolwiek inny obrazek) oraz swoje własne słowa tłumaczące, co Cię angażuje do walki z ubóstwem. Można to uczynić poprzez stronę kampanii.

W imieniu organizatorów wszystkich wydarzeń życzymy Wam wspaniałych obchodów 17 października – w jakimkolwiek miejscu, w jakikolwiek sposób. rAzem posTawmy na goDność!

Tagi: Brak tagów

Jedna odpowiedź