Seminarium w Wijhe 27-30 października 2015

W dniach 27-30 października w Wijhe, w Holandii odbyło się spotkanie na temat „ Reaching to those whose contribution is missing” – „Dotarcie do tych, których uczestnictwa brakuje”. Nasza delegacja – Krystyna i Magda razem z wolontariuszami z Holandii, Belgii, Anglii, Irlandii i Niemiec dyskutowały na temat tego, co pomaga w tworzeniu relacji, dzieleniu się wiedzą i budowaniu wsparcia. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie twierdzili, że nie da się wiele zrobić samemu, a współpraca i świadomość, że jest obok ktoś kto nas wesprze dodają energii do różnych działań. Potrzeba jednak wielkiej odwagi by zaufać drugiemu człowiekowi i wspólnie coś tworzyć, a podstawą takiej relacji jest wzajemny szacunek.

Krystyna: „ W Brukseli duże wrażenie zrobił na mnie widok osób śpiących na dworcu. Myślałam, że w tych bogatych krajach nie ma ubóstwa.”

Spotkanie pozwoliło przekonać się, że w różnych krajach sytuacja osób doświadczających ubóstwa jest podobna. Wszędzie walczą ze stereotypami, wstydem i odrzuceniem. Jednocześnie są zmotywowani do działania na rzecz pomocy innym i rozwoju społeczności w poszanowaniu każdego z jej członków.

DSCN5331cs

DSCN5166cs

WijheOct2015 (120)cs

WijheOct2015 (154)cs

Tagi: Brak tagów

Jedna odpowiedź

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *