„Dialog społeczny przeciwko skrajnemu ubóstwu – Notes z podróży”

“Było nas dwudziestu Polaków i jeden Francuz. Wielu z nas po raz pierwszy przekraczało granice państwa. Odkryliśmy formy dialogu, które przyznają miejsce i dają głos osobom żyjącym w ubóstwie i wykluczeniu. Wszystkie te formy wymagają czasu, aby wzajemnie się zrozumieć i zmienić stan rzeczy. Do tego potrzebna jest motywacja…”

Mamy nadzieję, że broszura  „Dialog społeczny przeciwko skrajnemu ubóstwu – Notes z podróży” zachęci nas do takich wspólnych dialogów!

Wizyta studyjna “Dialog społeczny przeciwko skrajnemu ubóstwu” została zorganizowana z okazji 25-lecia przyjęcia raportu Wrzesińskiego “Skrajne ubóstwo a niestabilność ekonomiczno-społeczna”.

Zorganizowanie wizyty, jak również opublikowanie broszury stało się możliwe dzięki wsparciu finansowemu ze strony Ambasady Francuskiej w Warszawie, oraz Ruchu ATD Czwarty Świat Francja i Fundacji ATD.

Projekt otrzymał również wsparcie finansowe Komisji Europejskiej w ramach programu ,,Europa dla obywateli”. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną.

logo_1-2logo_2

 

 

 

Broszura w języku francuskim

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *