Zaproszenie na Europejski Uniwersytet Powszechny Czwarty Świat, 5 marca 2012, Bruksela

5 marca 2012r. w siedzibie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno- Społecznego w Belgii odbędzie się Europejski Uniwersytet Powszechny Czwarty Świat (European Fourth World People’s University), w którym uczestniczyć będzie również polska delegacja ATD (All Together for Dignity).

Europejski Uniwersytet Powszechny jest otwartą przestrzenią do dyskusji oraz refleksji z ludźmi i o ludziach żyjących w ubóstwie oraz miejscem poszukiwania rozwiązań do wyjścia z biedy.

5 marca 2012r. delegacja ATD z różnych krajów europejskich oraz politycy, urzędnicy instytucji unijnych będą uczestniczyć w warsztatach w celu sformułowania propozycji konkretnych działań o charakterze obywatelskim lub politycznym, które będą punktem wyjścia do dalszej dyskusji na temat przeciwdziałania biedzie i wykluczeniu społecznemu.

Najważniejsze jest to, aby mogły zabrać głos osoby najbiedniejsze oraz aby rozmowy z zaproszonymi gośćmi doprowadziły do sformułowania nowych propozycji, które zostaną przedstawione najwyższym urzędnikom Unii Europejskiej.

Zaproszenie

Presse-papiers-2-2

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *